fbpx O nás - Trochu inak s Adelou
close
chcem novinky

O nás

Vystihnúť esenciu Trochu inak niekoľkými slovami nie je jednoduché.
Pre niekoho ide o talkshow o inšpiratívnych ľuďoch a témach. Pre iného je to program, v ktorom nachádza inteligentný humor a uvoľnenie s pridanou hodnotou novej informácie.

Ak by sme v hľadaní odpovede na otázku podstaty mali byť presní, asi treba zablúdiť do roku 2012, kedy naša „trochu iná“ idea uzrela svetlo sveta. Nevedeli sme síce presne, čo chceme, no celkom jasne sme cítili, čo nechceme. Zhodli sme sa na tom, že nechceme hostí dusiť zbytočnými otázkami na telo, pozývať výsostne známe tváre, alebo pútať pozornosť divákov niečim hraničným. Rovnako sme intuitívne cítili, že ak má byť projekt zaujímavý pre divákov, musí byť v prvom rade zaujímavý pre nás. Našou motiváciou nebol masový úspech ani rekordy sledovanosti, ale úprimná snaha priniesť niečo nové, slobodné a inšpiratívne. Zároveň však čisté, jednoduché, postavené skôr na obsahu ako na forme. Na tomto mieste treba spomenúť, že nebyť podpory Slovenského národného divadla, ktoré nám od začiatku poskytlo priam otcovskú podporu, pravdepodobne by náš nápad ostal iba nápadom.

Po niekoľkých rokoch úspešnej existencie Trochu inak a viac ako stovke vyspovedaných hostí, si opatrne trúfame povedať, že zvolená cesta bola správna. Program, ktorý sa pre celý tím stal „srdcovkou“, našiel svoj obsahový i hodnotový profil. Jedenkrát do mesiaca prinášame nové pohľady na staré témy, nebojíme sa ani názorov, ktoré môžu niekomu zdvihnúť tlak. Radi vám prinášame hostí, reprezentujúcich oblasť udržateľného a zodpovedného spôsobu života. Hostí, ktorí sa každodennou aktivitou pričiňujú o to, aby sme svojim životným štýlom neohrozovali bytie iných obyvateľov našej planéty alebo tých, ktorí prídu po nás. Sú nam blízke alternatívne pohľady na svet, čo však neznamená, že nás nezaujímajú tie tradičné. Sme presvedčení o tom, že cestou k riešeniu väčšiny spoločenských problémov je vzájomný rešpekt a dialóg. Svojou skromnou troškou sa k tomu snažíme prispieť aj my. Vaše ohlasy a priazeň nám potvrdzujú, že to má zmysel.

Za to vám veľmi pekne ďakujeme.
Tím Trochu inak s Adelou

Adela Vinczeova

Adela Vinczeová
moderátorka

Richard Raiman

Richard Raiman
režisér

Daniel Rabina

Daniel Rabina
producent

Ďakujeme našim partnerom

Podporujeme

Zostaňte v kontakte

Dostávajte aktuálne novinky, vrátane informácií o vstupenkách.

vstupenky

podcast