Hostia Trochu inak

8. apríl 2023

16:00

Juraj Mokrý

Nie je to tak dávno, čo sa na jeho humore zabávalo celé Slovensko. Či to bola identita zmäteného redaktora z Oravskej televízie alebo sureálne predpovede počasia, Juraj Mokrý priniesol do televízneho priestoru niečo nové, zdravo drzé a originálne. Po rokoch v ústraní (hovoria médiá) ho môžeme opäť vidieť na verejnej platforme. Konkrétne v „našom“ Divadle L+S, kde v inscenácii Oleanna v réžii Romana Poláka hrá rešpektovaného vysokoškolského profesora obvineného zo sexuálneho obťažovania študentky. Uznávame, téma to nie je ľahká. Ale vy viete, že rozhovor nebude iba o tom. V kombinácii s Adelou sa máme sa na čo tešiť..:-) 

Peter Gombita

Jeho meno je častokrát zmieňované ako príklad zmysluplnej a efektívnej pomoci pre ľudí, ktorí sa ocitli na hranici dôstojnej existencie. Minimálne na východe Slovenska sa o ňom hovorí ako o pokračovateľovi odkazu Antona Srholca. Súhlasíme. Pripomína nám ho nielen svojimi sociálnymi projektami, medzi ktoré patrí aj útulok a noclaháreň OÁZA v Bernátovciach, ale aj ľudskosťou a príjemným prejavom. Sme radi, že k nám zavíta práve počas Veľkej noci.

Zuzana Bendíková

Ešte pred pár rokmi pôsobila v rámci programu Teach for Slovakia ako učiteľka na základnej škole v Čani. Dnes spolu s kolegyňou Radkou Mikšík pôsobí v občianskom združení InTYMYta, ktoré už 32 rokov podporuje zodpovedné, zdravé a kultivované sexuálne správanie. Navyše, Zuzana má aj vďaka svojej učiteľskej skúsenosti položený základ, ktorý jej umožňuje viesť s deťmi v tejto citlivej téme rovnocenný dialóg. 

Hudobný hosť: Tamara Kramárová

19:00

Hana Lasicová

Jej meno ju predurčuje na to, aby bola porovnávaná. Síce vyštudovala ekonómiu na univerzite vo Viedni, sklony k umeniu predsa len zvíťazili. Aj prostredníctvom štúdia literatúry na Sorbonne sa priblížila k tomu, čo je jej srdcu najmilšie. Dnes je uznávanou spisovateľkou. Jej kniha Slúžka z prostredia pomocníc v šľachtických domoch vo Viedni, sa stala nielen bestsellerom, ale nedávno sa dočkala aj sfilmovania v réžii Mariany Čengel Solčanskej. Sme radi, že s Hanou sa porozprávame práve v priestore divadla, ktoré pre ňu osobne tak veľa znamená.

Pišta Godó

V minulosti pracoval ako topmanažér v Slovnafte, kde mal na starosti efektívny chod výroby a náročné technologické projekty v hodnote desiatok miliónov eur. Už v tom čase intenzívne riešil otázku, ktorú si kladie každý zaneprázdnený človek: Ako urobiť čo najviac kvalitnej práce tak, aby mu ostal dostatok priestoru na seba a rodinu? Postupne sa prepracoval k metóde Getting Things Done (GTD) od svetovo uznávaného odborníka na osobnú a organizačnú produktivitu Davida Allena. Dnes patrí medzi jej lektorov a učí jej prirodzené zvládanie aj Slovákov a Čechov. Sme presvedčení, že táto sa svojim spôsobom dotkne každého z vás.

Aron Hodek

Má len 12 rokov, no patrí medzi svetovo najznámejších slovenských hudobníkov. Jeho hru na basovú gitaru obdivuje obrovské množstvo fanúšikov, len na Instagrame má takmer pol milióna followerov. Spolu s bratom Davidom, ktorý je vynikajúci bubeník, popierajú mýtus, že zo Slovenska sa nedá urobiť veľká kariéra. Dá! A my sme radi, že kúsok svetovej slávy Aron prinesie aj do Trochu inak.

Hudobný hosť: Aron Hodek


Sledujte nás

Zostaňte v kontakte

Dostávajte aktuálne novinky, vrátane informácií o vstupenkách.

Ďakujeme našim partnerom

Podporujeme