Hostia Trochu inak

01. október 2022

16:00

Judit Bárdos

Má maďarský pôvod, no vďaka svojej charizme a neprehliadnuteľnému talentu sa dostáva ku krásnym príležitostiam aj v slovenských klasikách. Po Maruši v Jozefovi Makovi ju diváci už onedlho uvidia ako Julišu vo filme Piargy podľa novely Františka Švantnera. Pre Judit Bárdos však herectvo nie je jedinou radosťou. Tú ďalšiu si naplno užila počas COVID-u, keď sa zamestnala v cukrárni svojich rodinných známych. 

Štefan Vaľo
Suchá a povodne sú každodennou témou televíznych spravodajstiev. Ich výskytov je tak veľa, až človek môže nadobudnúť dojem, že „niečo medzi“ ani neexistuje. Zlou správou je, že redaktori správ nepreháňajú. Situácia je zlá a každým rokom horšia. Dobrou správou je, že existujú ľudia, ktorí ponúkajú relatívne jednoduché riešenia obidvoch problémov. Jedným z nich je aj vodohospodár a geoaktivista Štefan Vaľo.

Sandra Sviteková
Jej projekt Dejepis Inak je fenoménom slovenského internetu. Lásku k histórii a filozofii si Sandra Sviteková nenechala iba pre seba, ale prostredníctvom YouTube, Instagramu a podcastov ju atraktívne a vtipne sprostredkúva státisícom Slovákov a Sloveniek. Tí ju za to odmeňujú svojou priazňou, aj vďaka ktorej Sandra tento rok získala ocenenie SOWA.

19:00

Petra Polnišová
Jej cesta k herectvu vôbec nebola jednoduchá. Z prijímačiek ju vyhodili hneď v prvom kole, tak to skúsila na bábkoherectve. Po škole pracovala ako recepčná vo farmaceutickej firme a v obchode medzi plyšovými hračkami. Postupne sa však prepracovala k milovanému divadlu a dnes je Petra Polnišová nielen herečka, ale aj producentka. Robí čo ju baví a baví to aj nás!

Marián Černý
Ak vám niekto nahovára, že praľudia vymreli, tak klame! Marián Černý, alias Moderný pračlovek to dokáže na svojom príklade. Hovorí, že mnohé civilizačné choroby spôsobuje to, že ignorujeme naše evolučné predpoklady. A preto je jeho filozofiou návrat k stravovacím a pohybovým princípom pračloveka. Čo si pod tým máme predstaviť? Dozviete sa v Trochu inak!

Sandra Giňová
Keď sa narodíte v chatrči, neznamená to, že nesnívate o lepšom živote a osobnom raste. Sandre Giňovej vie o tom veľa. Sama sa narodila v chudobe, no vďaka obrovskému úsiliu a túžbe po vzdelaní sa jej podarilo z osady dostať. Dnes pôsobí ako OMAMA a prostredníctvom OZ Cesta von pomáha rómskym rodičom s výchovou detí, aby mali lepšiu štartovaciu čiaru pre život.

Sledujte nás

Zostaňte v kontakte

Dostávajte aktuálne novinky, vrátane informácií o vstupenkách.

Ďakujeme našim partnerom

Podporujeme