Hostia Trochu inak

03. september 2022

16:00

Adam Pavlovčin

Adam Pavlovčin alias ADONXS je ZJAV.  Jeho talent, módny štýl a názory reprezentujú novú energiu, ktoré v našej pop music zúfalo chýbali. Sme presvedčení, že to tak bude aj v našom Trochu inak! 

Matej Pisca
Paličkovaná čipka určite patrí k veľkým pýcham Slovenska. No vedeli ste, že sa mu venujú aj muži? A prečo nie? Veru, v Trochu inak zbúrame ďalší zo stereotypov. Tretieho septembra bude jedným z našich hostí aj čipkár a veľký nadšenec paličkovania Matej Pisca.

Jakub Kroulík
Jakub Kroulík je známy český hypnotizér a mentalista. Okrem toho spolupracuje s Českým klubom skeptikov a dohliada na férovosť experimentov, preverujúcich férovosť nadprirodzených tvrdení. Zároveň jedným z tímu Investigátorov – programu, ktorý na jeseň odvysiela RTVS a ktorý sa bude venovať preverovaniu kontroverzných pseudovedeckých tém. Celkom dobrý „matroš“ aj pre Trochu inak, čo poviete? 😊

19:00

Jiří Mádl
Od čias uletených Snowborďákov a Gymplu uletelo veľa času. Dnes je Jiří Mádl je jednou z najzaujímavejších osobností českého spoločenského života. Okrem hrania, režírovania a písania scenárov sa v poslednej dobe venoval aj svojej prvej knihe Príťažlivosť planéty Krypton.

Petra Molnárová
Téma jedla je večná. A mimoriadne dôležitá. To, akému jedlu dávame prednosť, do veľkej miery vplýva na naše zdravie a na to, či vieme citlivo pristupovať k planéte. Vďaka nášmu partnerovi Yeme máme dobré informácie z prvej ruky. Preto radi v Trochu inak privítame Petru Molnárovú zo Slow Food Pressburg, ktorá sa zasadzuje za to, aby sme sa zaujímali o pôvod nášho jedla a aké procesy predchádzajú tomu, kým sa dostane na náš stôl.

Liberty Simon
Ak ste trans žena, nemáte to jednoduché. Aj keď máte vyštudovanú kvalitnú školu v Holandsku a pracujete ako šéfredaktorka, 99 percent ľudí rieši len vaše pohlavie. Spolu s Liberty Simon, o ktorej príbehu hovoríme, si povieme ako k téme trans ľudí pristupovať citlivo a ako by sme mohli spoločne prispieť k tomu, aby bola spoločnosť voči trans ľuďom tolerantná. Nezabudnite – všetci sme jedno.

Sledujte nás

Zostaňte v kontakte

Dostávajte aktuálne novinky, vrátane informácií o vstupenkách.

Ďakujeme našim partnerom

Podporujeme