Veľká zmena! Od januára opäť v SND

25. októbra 2019

Možno si spomínate… Bolo to niekedy v polovici apríla, keď sme vám zvestovali novinku o odchode z SND. Napriek tomu, že nám vtedy nebolo všetko jedno, zmenu sme vnímali pozitívne a ozdravne. A tak aj bolo. V Slovenskom rozhlase sme našli v rámci technických a dispozičných možností skvelé priestory a vynikajúci tím profesionálov, ktorí nám maximálne vyhoveli vo všetkom v čom vyhovieť mohli a vedeli.

No ale čo sa nestalo… V septembri sme obdržali telefonát z SND s ponukou na návrat. Súhlasili sme. SND totiž vnímame ako inštitúciu, kde sme nielen začínali, ale spolu s vaším rastúcim záujmom o Trochu inak i napredovali.

Možno sa pýtate, kde nastal obrat? Ako je možné, že inštitúcia, ktorá ešte na jar nevedela vytvoriť pre Trochu inak priestor, ho zrazu vytvoriť dokáže? Vysvetlenie je pomerne jednoduché. Asi ste zaznamenali, že začiatkom septembra prišlo k zmene vo vedení Činohry SND. Spolu so zmenou prišiel aj záujem o návrat Trochu inak do SND. Naša reakcia? Vrátime sa radi, lebo cítime, že SND je naša „domovská“ pôda. Preto na nej od januára opäť radi jedenkrát do mesiaca rozložíme náš trochu iný „stan“ a budeme sa spolu s vami tešiť na zaujímavých a sem tam i trošku bizarných hostí…

Na záver by sme sa chceli srdečne poďakovať RTVS-ke. Nebyť toho, že nám na jar podala pomocnú ruku a veľkoryso ponúkla priestory koncertnej sály Slovenského rozhlasu, tak by sme možno skončili na ulici alebo by sme skončili úplne. Nestalo sa a my si to veľmi vážime. Zároveň ďakujeme aj za to, že RTVS prejavila pochopenie pre náš návrat do SND a bude s nami spolupracovať aj v roku 2020. Čo znamená, že záznamy z Trochu inak naďalej uvidíte aj v telke.

Vstupenky na Trochu inak v SND začneme predávať v najbližších dňoch. Samozrejme, dáme vám o tom vedieť. Takže tak. Tešíte sa s nami aspoň trošku?

Vaša Adela s celým tímom Trochu inak. ❤️

Ďakujeme našim partnerom

Podporujeme