Vyžili by ste z 5 Eur na deň? Deti z berlínskej školy musia

27. februára 2017

Deti z berlínskej školy ESBZ majú zo slovenského pohľadu úplne netradičný obsah výuky. Aj to bol dôvod, pre ktorý sme si do aprílového Trochu inak pozvali ich riaditeľku.

Fanúšikovia Trochu inak vedia, že aj vzhľadom na Adelinu jazykovú výbavu, pri výbere hostí radi siahame za hranice Slovenska. Vďaka pravidelnej spolupráci s Komenského inštitútom privítame 10.apríla v Trochu inak p.Margret Rasfeld – riaditeľku renomovanej alternatívnej školy. Tá kladie mimoriadny dôraz na rozvoj osobnosti a učenie pre život. Ako sa to dá?

Okrem základných predmetov je veľký priestor venovaný projektom Zodpovednosť a Výzva. Pri Zodpovednosti trávia deti veľa času v sociálne izolovaných komunitách ako sú seniori alebo utečenci. Program Výzva spočíva v túre, splave alebo výlete, počas ktorého má každý účastník k dispozícii iba 5 Eur na deň. S takýmto rozpočtom sa musí postarať o ubytovanie ako aj o stravu. Deti sú takto prirodzene odkázané na spoluprácu v kolektíve a na kontakt s okolím. Jednoducho musia zazvoniť na zvonček u neznámych ľudí a požiadať o možnosť prespať na záhrade. Deti počas programu samozrejme sprevádza pedagóg alebo iný zákonný zástupca.

Rovnako humánny a inkluzívny prístup k okolitému svetu je jedným z leitmotívov školy. Svedčia o tom aj otvorené podmienky štúdia, ktoré napríklad umožňujú, že deti majú spolužiakov s Downovým syndrómom.

Tak čo poviete? Doprajete si na apríl inšpiratívny zážitok s netradičnou riaditeľkou ešte netradičnejšej školy?

Posledné vstupenky na aprílové Trochu inak kúpite TU

Ďakujeme našim partnerom

Podporujeme