Hostia Trochu inak

4. máj 2024

Ondřej Brzobohatý

Keďže sa v ostatnej dobe vyskytoval na Slovensku celkom často, povedali sme si, že kúsok jeho humoru a šarmu prinesieme aj vám. Nielen preto, že po oboch rodičoch (nielen mama Hana, ale aj slávny otec Radoslav sa narodil na Slovensku) má slovenské korene. Ondřej je úplne samostatná jednotka, jeho popularita rozhodne nie je výsledkom slávneho mena. Disponuje celou paletou talentov, ktoré v kombinácii s pracovitosťou umožňujú, že ho môžeme poznať ako výborného speváka, skladateľa, herca aj moderátora. Celkom bohatá výbava na jednu bytosť, čo poviete? 

Haimoni Balgavá

To, že chce byť hudobnou skladateľkou, vedela už vo veku piatich rokov. Neostalo pri detskom snívaní. Po konzervatóriu pridala kompozíciu aj na vysokej škole. Dnes skladá hudbu ako na bežiacom páse, pri pohľade na jej portfólio si musí človek položiť logickú otázku: Kedy to žieňa spí? A hoci vyrastala uprostred slovenskej prírody, má vzťah aj k exotike. Aj preto sa jedna z jej neznámejších kompozícií volá Zvuky džungle. Máme na ňu veľa otázok. Napríklad: Dá sa prekonať Čajkovskij, Mozart alebo Wagner? A mali by sme ich vôbec prekonávať? Ako si môžeme vytvoriť vzťah k súčasnej hudbe? A z čoho tí skladatelia na Slovensku vlastne žijú?

Thomas R. Verny

Z času na čas sa nám podarí hostiť v Trochu inak osobnosť globálneho významu. Pamätníci si isto spomenú na Jane Goodall, Daniela Everetta alebo Magnusa MacFarlane-Barrowa. Thomas R. Verny je presne z tej kategórie. Veď posúďte sami – svetovo uznávaný lekár, vedec, psychiater a priekopník prenatálnej a perinatálnej psychológie. Narodil sa Bratislave, no už v roku 1952 emigroval do Kanady, kde žije dodnes. Nad rámec svojej profesie je taktiež básnikom, autorom 47 vedeckých prác a ôsmich kníh, vrátane Tajného života nenarodeného dieťaťa, ktorá doteraz vyšla v 27 krajinách sveta. Čo k tomu dodať? Iba ak to, že ste srdečne vítaní a vaši (aj nenarodení) potomkovia s vami! 💚

Hudobný hosť: Haimoni Balgavá

19:00

Josef Maršálek

Ak radi pečiete, nemohli ste ho prehliadnuť. Nielen pre jeho sympatický vzhľad a pozitívny stav mysle, ale aj pre sladké umenie, ktorým si získal celú komunitu milovníkov sladkostí. Piecť sa naučil u svojich babičiek a hovorí, že práve vďaka ním pociťuje k svojmu kumštu veľkú lásku. Jeho cesta k cukrárstvu však nebola priamočiara. Medzi dobošky a punčové špice sa dostal až v dospelosti po tom, ako si vyskúšal prácu učiteľa na základnej umeleckej škole. A dobre sa stalo. Dnes má za sebou desiatky televíznych projektov, šesť kníh o pečení a viac ako štvrť milióna followerov na Instagrame. Sme presvedčení, že po Trochu inak mu pribudnú ďalší…

Tereza Sinčáková

Akosi sme tušili, že tie postavy v rozprávkach nie sú také čierno-biele ako sa možno javia. Že ježibaba nie je len ježibaba, vlk len vlk a že so sebou nesú aj iné, oveľa hlbšie posolstvo. Veru, symbolika je všade kam sa pozrieme a nevyhýba sa ani zdanlivo jednoduchému svetu rozprávok. Sme radi, že sa našla Tereza Sinčáková, ktorá to vníma podobne a posunula interpretáciu rozprávok na vyššiu úroveň. Čo nám ich autori vlastne chceli povedať? Prečo je ich posolstvo nadčasové? A skutočne majú liečivú silu? 

Adam Hagara

Už sme o ňom počuli, že je to nový Nepela, či Sabovčík. Porovnávanie s božstvami môže niekomu podlomiť kolená, ale zdá sa, že Adam má nervy z azbestu. Teda, to o ňom hovoria odborníci. Zároveň sa vyjadrujú, že od éry spomínaných legiend sme na ľade väčší talent nemali. A veru, že ho potrebujeme! Lebo krasokorčuľovanie je krásny šport, ktorý cibrí nielen telo, ale aj ducha. Adama Hagaru, strieborného z juniorskej zimnej olympiády a bronzového z juniorských Majstrovstiev sveta, použijeme ako dôkaz.

Hudobný hosť: Julie Nox

Sledujte nás

Zostaňte v kontakte

Dostávajte aktuálne novinky, vrátane informácií o vstupenkách.

Ďakujeme našim partnerom

Podporujeme