Adela bloguje: Trochu inak s Milanom Krajňákom

Tak ako voči ľuďom, aj smerom k chemickým prvkom môžeme mať predsudky. Peter Szolcsányi nám v aktuálnom Trochu inak vysvetlil, že pekne smradľavá molekula môže v súzvuku s časom a spojením s inými prvkami vytvoriť najvoňavejšiu vec na svete. Napokon, písala som o tom TU.

O predsudkoch voči ľuďom vie svoje rezbár a pútnik Milan Krajňák. Kým Rómovia vykrádali jeho obchod s textilom, nemal ich veľmi rád. Pochopiteľne. Milan však zažil čosi, čo radikálne zmenilo jeho pohľad. Sériu magických, dojímavých i vtipných zážitkov, ktoré narušili jeho čierno-biele videnie sveta. V tomto prípade doslova.

Takže možno napokon ani nie sme ako tie Petrové chemické prvky. Pretože Milan najprv v kontakte s Rómami explodoval, teraz s nimi tvorí molekuly tvorivej práce, pomoci iným a snahy predsudky odstraňovať. Realitu každý zažíva svoju a v kontexte s Rómami býva veľmi rôzna. Milan Vám predstaví tú svoju. Vo svojom príbehu totiž zažil obidva póly tejto polarizujúcej témy.

O prekonávaní zdanlivo nemožných mét aj vďaka úprimnej a nefalšovanej viere v Boha sa dozviete viac v mojom rozhovore s Milanom.

Môžete si ho pozrieť TU

Pridaj komentár